Selçuklu Epoksi zemin kaplama, beton veya ahşap zeminleri dış etkenlerden korumak için, reçine ve bileşenleriyle üretilmiş sert malzemelerdir. Korunacak zemin üzerine, reçine ile belli kimyasallarla bal kıvamında bir karışım oluşturulur. Bu karışım, düzgün bir şekilde sürülür ve sertleşmeye bırakılır. İzolasyon özelliği vardır. Ayrıca, epoksi kaplama malzemesinin, metale yapışma özelliği de vardır.

Öncelikle epoksi zemin uygulama, zeminin hazırlanmasıyla başlar. Bilyeleme makinası ile zeminin düzgünlüğü kaldırılarak, pürüzlü hale getirilir. Bunun sebebi, reçine karışımının, zemine tam yapışmasını sağlamaktır. Düz zemine uygulanan karışım zamanla kabarma yapabilir.

Konya Selçuklu epoksi zemin kaplama ustası Bilyelemeden önce, kırık ve çatlakların tamiri unutulmamalıdır. Kırık ve çatlaklar, epoksi astar ile veya çatlaklar 4-5 mm`den fazla ise, çimento bazlı karışımlarla kapatılmalıdır. Zeminin su ile teması durumu var ise, su ile temas ortadan kalkmalıdır. Zemindeki çukurlar ve dalgalanmalar, ortadan kalkarsa, çok düzgün bir epoksi zemin hazırlanır. Daha sonra, epoksi zemin kaplama işi bittikten sonra, silim makinası ile yüzey silinir. Unutulan veya sona kalan çatlaklar tekrar doldurulur. Düzgün bir zemin epoksi kaplama işleminin titiz bir şekilde yapılmasıyla oluşacaktır.
Seramik yüzeylerdeki uygulamalarda, seramiklerin kayganlığı giderilmelidir. Aşındırma makinaları ile aşındırılmalıdırlar. Böylece epoksi maddesi ayrılma yapmayacaktır. Fayanslar ve seramikler kırık olmamalıdır ve derzler tam olarak dolu olmalıdır. Müşterilerin isteğine göre epoksi boya hizmeti de verilmektedir. Bu konuda epoksi firmaları Konya, gibi metropol şehirlerde en iyi bir şekilde hizmet verebilmektedirler.

Selçuklu epoksi zemin kaplama Reçine ile beraber kimyasal karışımlarla yapılan epoksi kaplama, sağlıklıdır. Temizlenmesi kolaydır ve Yüzey temizleyicilerle rahatlıkla temizlenebilir. Ancak tuzruhu ve kireç sökücü gibi maddelerle temizlenmemelidir. Temizledikten sonra, temizlenen yerin toz tutmaması önemlidir. Epoksi kaplama toz tutmaz. Yalıtkan olan epoksi zemin uygulama çalışması, görüntü olan estetiktir. Ekonomik seçenekleri vardır. Kaygan değildir. Üzerinde ıslak çalışmalar yapılabilir. Çünkü Nemi geçirmez.

Bu epoksi zemin kaplama, kimyasallara dayanıklıdır. Yeni üretilen epoksiler, daha çabuk kurumaktadır. Böylece zaman kaybı ortadan kalkmaktadır. Zemin epoksi kaplama, dirençli bir malzemedir. Ağır sanayi makinalarını rahatlıkla taşır. Derzsiz ve eksiz bir çalışmadır. Macun şeklindeki epoksi sürülür ve kurumaya bırakılır. Çok pratiktir. Renk seçenekleri vardır. Hafif bir malzeme olduğu için, binaya yük yapmaz.

Binaya uyum sağlar ve diğer seramik malzemelerinin verdiği estetiği, epoksi kaplama da vermektedir. Uygulama süresi kısa olduğu için, müşterilerin iş günü kaybı az olur. Aşınma ve kopmalarda, tamiratı çok kolaydır. Diğer malzemeler nazaran, kısa sürede ve maliyeti düşük olacak şekilde tamir edilebilmektedir.

Türkiye`de epoksi firmaları Konya bölgesinde hizmet vermektedir. Bu bölgede yaşayan insanlar, epoksi kaplama yaptırmak için telefon etmeleri yeterlidir.

Bir de ekonomik epoksi uygulaması vardır. Bu uygulama epoksi boya uygulamasıdır. Coating yani boya işlemi, ekonomik bir işlemdir ve kiracılar sıkça tercih ederler. Bu tercihlerinin sebebi, ekonomik ve dayanıklı olmasıdır. Uygulanan zemin pürüzsüz ve dümdüz olmalıdır. Aksi halde, pürüzsüz bir zemin ortaya çıkmayacaktır.