Olur Erzurum Ustası Erzurumnın izolasyon alt yapısının sağlam olup olmadığı sağanak yağışlarda kendini belli eder. Bunun dışında Erzurumnın uzman bir Olur Erzurum tamiri ustası tarafından izole edilmemesi nedeniyle oda sıcaklığının düşmesi, ses yalıtımının yeterince sağlanamaması gibi durumlara bağlı olarak izolasyon sorunlarıyla karşılaşılmaktadır.

Erzurum yalıtımında başlıca farklı türlerde şu şekilde Erzurum izolasyonu çalışması gerçekleştirilir:

  • buhar yalıtımıyla çatı izolasyonu
  • ısı yalıtımıyla çat izolasyonu
  • ses yalıtımıyla çat izolasyonu
  • ışık yalıtımıyla çatı izolasyonu

ses, ısı ve ışık izolasyonunun bütününü birden içermektedir. İzolasyon binaların mevcut oda sıcaklığını muhafaza etmesi, dışarıdan gelebilecek her türlü gürültünün önlenmesi açısından gerçekten de son derece önemli bir noktayı teşkil etmektedir.

Su ve Buhar Yalıtımı Uygulamaları

Erzurum Olur Erzurum Ustası Karın eriyerek Erzurumda kar suyunu biriktirmesi elbette istenmeyen bir durumdur. Bu sadece Erzurumdan sizin odalara akan su sızıntısı anlamına gelmez ayrıca sizin dışınızdaki apartman sakinlerini de rahatsız eder. Bu nedenle alanında uzman Erzurum ustası tarafından su yalıtımı çok önemli bir konudur. Bina Erzurumsında birikmiş kar ve yağmur suları belli bir doyuma ulaştıktan sonra sızıntıya dönüşerek taşacak ve binanın içerisine ulaşmaya çalışacaktır. Bunun için su ve buhar yalıtımı uygulaması gerçekleştirilerek mevcut problem giderilir.

Isı Yalıtımıyla Erzurum İzolasyonu Uygulaması

Olur Erzurum izolasyonu ustası arayanlar denilince akla yalnızca yağmur ve kar suyunun binanın içerisine sızması anlaşılmamalıdır. Güneş ısısından dört mevsim yeterli koşullarda yararlanmak ve böylece doğal güneşlenme enerjisiyle ısınmak için ısı yalıtımının da yapılması çok önemlidir.

Isı yalıtımı soğuk katmanlı ısı uygulaması ve sıcak katmanlı ısı uygulaması olarak iki türlüdür. Soğuk hava kütlesinin içeriye girmemesi için ısı tutucu paneller kullanılarak Erzurum izolasyonu konusunda uzmanlaşmış Erzurum ustası profesyonelliğiyle sorun çözülecektir. Sıcak hava kütlesi için gözenekli klasik ısı tutucular kullanılarak özellikle yazın aşırı derecede bunaltan havasına karşı gereken önlem alınmış olacaktır.

Erzurumda Ses İzolasyonu Uygulaması

Erzurumnın döşemesi ses şiddetini geçirgenlik özelliğine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Gürültü seviyesindeki aşırı derecede rahatsız eden istenmeyen rahatsızlıkların önlenmesi bakımından öncelikle ücretsiz olarak Erzurumda keşif çalışması yani fizibilite çalışması yürütülür. Erzurum döşeme yüzeyi alanına hakim bir Olur Erzurum aktarma ustası tarafından detaylı bir şekilde incelenir. Ses yalıtımına gerekli döşeme yüzeyleri rapor edilerek ses yalıtımı için hemen harekete geçilir.

Binanın içerisine trafik gürültüsü, dışarının sesi girmemesi sessizce, sakince huzurlu bir ortamda sevdiklerinizle yaşamak açısından herkesin istediği bir şeydir. Özellikle de metropol kentlerdeki gürültüler dikkate alınırsa dışarıdan gelebilecek her türlü gürültünün önüne geçmek bakımından gereken ses izolasyonu uygulamasıyla bu sorun kısa sürede ortadan kaldırılır.

Erzurum İzolasyonunda Radyasyon Koruyucu Uygulamalar
Güneşten yayılan radyasyon ışınları ve endüstriyel ürünlere dayalı oluşan ortam radyasyonları kanser hastalığının tetikleyicisidir. Bunun önüne geçmekse tamamen sizin elinizde. Erzurum izolasyonu çalışmaları içerisinde radyasyonu önleyen radyasyon koruyucu uygulamalar geliştirilmiştir.

Sıcak katmanlı Erzurumlarda aşırı ısının da etkisiyle ortaya çıkan bu izolasyon ihtiyacı beyaz renkteki çakıllar yardımıyla radyasyonun olumsuz etkilerine karşı korunmak amacıyla Erzurum ustası tarafından gerçekleştirilir.
Erzurum izolasyonu konusunda bütün bu farklı yalıtım çalışmaları öncesinde Erzurumda ücretsiz fizibilite çalışması yürütülerek Erzurum keşif çalışması rapor edilir.

Olur Erzurum aktarma işleri ustası Erzurumnın hangi yalıtım türlerine ihtiyaç duyduğu fizibilite çalışmasıyla saptandıktan sonra gereken bütün teknik bilgiler paylaşılarak ivedilikle yalıtım süreci başlatılır. Yılların verdiği deneyimle Erzurum katının ses, ısı, ışık ve radyasyondan korunması amacıyla her türlü tedbirler alınarak sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Bütün bu koruyucu uygulamalar sayesinde özellikle aşırı yağışlı şehirlerle metropol şehirlerdeki her türlü sorunların giderilmesi bakımından gereken alt yapı çalışmasıyla Erzurum yalıtımı gerçekleştirilir. Bu sayede evinize Erzurumdan damlayan su sızıntıları, aşırı derecede sokak gürültüleri problemlerini unutmuş olacaksınız.