Ataşehir Dış Cephe Mantolama  Mantolama Binalarda ısı yalıtımını sağlamak için yapılan işleme dış cephe mantolama adı verilir. Dış cephe mantolama üç şekilde yapılabilir. Bunlar içten mantolama, dıştan mantolama ve sandviç duvar mantolamadır. Binalar için ısı kaybını önlemenin en uygun yolu mantolama yapmaktır. Son dönemde daha önde ısı yalıtımı yapılmamış binalara da ısı yalıtımı yapılmaktadır. Bu şekilde ısı kaybı önlenerek, ısınma maliyetleri düşürülmektedir.

Apartman sakinlerinin kararı ile yapılan dış cephe mantolama ile aparmanın görünümü de yenilenmektedir. Yeni bir ev alacaklar için de yapının mantolama sahibi olması ve bu işlemin kalitesi çok önemlidir. Bunun için ev almadan önce evinizin yalıtım projesini satın alacağınız inşaat firmasından isteyiniz. Daha sonra karşılaşabileceğiniz olası sorunlara karşı önceden inceleyip, projeyi görmeniz yararlıdır. Alacağınız evin kaliteli ve sağlıklı bir mantolama ile yapılmış olması gerekir. İyi bir ısı yalıtımı yapılmamış evde kış aylarında yüksek doğal gaz faturaları ile karşılaşılması olasıdır.
Dış Cephe Mantolama Neden Yapılır?
İstanbul Ataşehir Dış cephe mantolama Ustası Mantolama işlemi, sadece ısı tasarrufu için yapılmaz. Yaz aylarında ısı kontrolü sağlayarak, evin fazla ısınmasını engeller. Yani mantolama yazın sıcak havanın eve girmesini engeller. Kışın ise soğuk havanın eve girmesini engelleyerek tasarruf sağlar. Isı köprüleri oluşmadan ısı katsayısına ulaşmayı sağlar.

Mantolamanın Avantajları
• Binanın dış yüzeyinde bulunan tüm yapıları yalıtarak ısı köprüsünün oluşmasını engeller.
• Binada sıcaklık nedeniyle oluşabilecek çatlak ve hasarı önler.
• Binayı tüm dış etkilerden korur.
• Yoğuşmayı engeller. Rutubet oluşma riskini en aza indirir.
• Isı ve su yalıtımı sağlar.
• Konforlu bir alan sağlar.
• Yakıt tüketimi azalır.
• Doğal kaynaklar korunur.
• Bina iç duvarları korozyona karşı korunur ve binanın ömrü uzar.

İstanbul Ataşehir Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?
Ataşehir Mantolama işlemi, bir iklimlendirme firması ile anlaşarak yaptırılabilir. Binanın ya da mantolama yapılacak alanın ölçülmesi ve gerekli malzemelerin belirlenmesi gerekir. Bu malzemeler mantolama yapılacak yerin iklimine göre seçilmelidir. İklim şartları çetin olan bir bölge ile sıcak olan bir bölge için seçilecek malzemeler farklı olmalıdır. Malzemelerin yanlış seçilmesi daha sonra sorunlara yol açacaktır. Binalarda rutubet sorununun temel sebebi yanlış ya da yetersiz malzeme ve uygulamalardır. Kullanılan malzemenin kalınlığı ve kalitesi arttıkça koruması da artmaktadır. Malzemeler TSE standartlarına uygun olarak seçilmelidir. Daha sonra tecrübeli usta ve çıraklar ile mantolama işlemi yapılacaktır. İşlem binanıza iskele kurularak yapılacaktır. Binanın büyüklüğüne göre ortalama 1 ile 4 hafta arasında mantolama işlemi tamamlanır. Hava koşulları da dış cephe mantolama için uygun olmalıdır. Bu durumlarda süre uzamaktadır. En iyi uygulama bahar aylarında yapılır. Havanın ne çok sıcak ne de çok soğuk olmaması gerekir.
Dış Cephe Mantolamanın Önemi
İstanbul Ataşehir Dış cephe mantolama Firması başta maliyetli bir işlem gibi görülse de, ileri dönemde ortaya çıkacak masraflarla karşılaştırıldığında ekonomik bir uygulamadır. Yapılan uygulamanın işini bilen ve tecrübeli ustalar tarafından yapılması çok önemlidir. Yıllarca kullanılacak olan bu sistem ile bina sakinleri konforlu bir yaşama ulaşacaktır. Dünyamızdaki doğal kaynaklar tükenmez değildir. Bu nedenle her kaynak akıllıca kullanılmalıdır. Kömür ve doğal gaz ile ısınma sağlandığı için bu kaynaklar günden güne tükenmektedir. Gelecek nesillere güzel bir dünya bırakabilmek için, tüketilen her kaynakta tükenme ihtimali düşünülmelidir. Karbondioksit salınımı azaltılarak çevre kirliliği de engellenecektir.


Dış Cephe Mantolama firmaları Son dönemde zorunlu hale getirilmesi konuşulan dış cephe mantoloma işlemi ile dünya enerji kaynaklarının korunması hedeflenmektedir. Her binanın uygun şekilde mantolama işlemi yapılarak enerji kimlik belgesi alması zorunlu hale gelecektir. Enerji kimlik belgesi için mantolama dışında farklı işlemlerin de yapılması gerekir.