Mecidiyeköy Çatı Ustası Çatının izolasyon alt yapısının sağlam olup olmadığı sağanak yağışlarda kendini belli eder. Bunun dışında çatının uzman bir Mecidiyeköy çatı ustası tarafından izole edilmemesi nedeniyle oda sıcaklığının düşmesi, ses yalıtımının yeterince sağlanamaması gibi durumlara bağlı olarak izolasyon sorunlarıyla karşılaşılmaktadır.

Çatı yalıtımında başlıca farklı türlerde şu şekilde çatı izolasyonu çalışması gerçekleştirilir:

  • buhar yalıtımıyla çatı izolasyonu
  • ısı yalıtımıyla çatı izolasyonu
  • ses yalıtımıyla çatı izolasyonu
  • ışık yalıtımıyla çatı izolasyonu
  • Kırım Düküm İşleri

ses, ısı ve ışık izolasyonunun bütününü birden içermektedir. İzolasyon binaların mevcut oda sıcaklığını muhafaza etmesi, dışarıdan gelebilecek her türlü gürültünün önlenmesi açısından gerçekten de son derece önemli bir noktayı teşkil etmektedir.

Mecidiyeköy Çatı Ustası

Mecidiyeköy Çatı Ustası

Mecidiyeköy Çatı Ustası

Su ve Buhar Yalıtımı Uygulamaları

Karın eriyerek çatıda kar suyunu biriktirmesi elbette istenmeyen bir durumdur. Bu sadece çatıdan sizin odalara akan su sızıntısı anlamına gelmez ayrıca sizin dışınızdaki apartman sakinlerini de rahatsız eder. Bu nedenle alanında uzman Şişli Mecidiyeköy çatı ustası tarafından su yalıtımı çok önemli bir konudur. Bina çatısında birikmiş kar ve yağmur suları belli bir doyuma ulaştıktan sonra sızıntıya dönüşerek taşacak ve binanın içerisine ulaşmaya çalışacaktır. Bunun için su ve buhar yalıtımı uygulaması gerçekleştirilerek mevcut problem giderilir.

Mecidiyeköy Çatı Tamiri

Isı Yalıtımıyla Çatı İzolasyonu Uygulaması

Çatı izolasyonu denilince akla yalnızca yağmur ve kar suyunun binanın içerisine sızması anlaşılmamalıdır. Güneş ısısından dört mevsim yeterli koşullarda yararlanmak ve böylece doğal güneşlenme enerjisiyle ısınmak için ısı yalıtımının da yapılması çok önemlidir.

Isı yalıtımı soğuk katmanlı ısı uygulaması ve sıcak katmanlı ısı uygulaması olarak iki türlüdür. Soğuk hava kütlesinin içeriye girmemesi için ısı tutucu paneller kullanılarak çatı izolasyonu konusunda uzmanlaşmış Mecidiyeköy çatı tamir ustası profesyonelliğiyle sorun çözülecektir. Sıcak hava kütlesi için gözenekli klasik ısı tutucular kullanılarak özellikle yazın aşırı derecede bunaltan havasına karşı gereken önlem alınmış olacaktır.

Şişli Mecidiyeköy Çatıcı

Çatıda Ses İzolasyonu Uygulaması

Mecidiyeköy Çatı tamiri ustası Çatının döşemesi ses şiddetini geçirgenlik özelliğine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Gürültü seviyesindeki aşırı derecede rahatsız eden istenmeyen rahatsızlıkların önlenmesi bakımından öncelikle ücretsiz olarak çatıda keşif çalışması yani fizibilite çalışması yürütülür. Çatı döşeme yüzeyi alanına hakim bir Mecidiyeköy Çatı ustası tarafından detaylı bir şekilde incelenir. Ses yalıtımına gerekli döşeme yüzeyleri rapor edilerek ses yalıtımı için hemen harekete geçilir.

Binanın içerisine trafik gürültüsü, dışarının sesi girmemesi sessizce, sakince huzurlu bir ortamda sevdiklerinizle yaşamak açısından herkesin istediği bir şeydir. Özellikle de metropol kentlerdeki gürültüler dikkate alınırsa dışarıdan gelebilecek her türlü gürültünün önüne geçmek bakımından gereken ses izolasyonu uygulamasıyla bu sorun kısa sürede ortadan kaldırılır.

Mecidiyeköy Çatı Aktarma

Çatı İzolasyonunda Radyasyon Koruyucu Uygulamalar

Güneşten yayılan radyasyon ışınları ve endüstriyel ürünlere dayalı oluşan ortam radyasyonları kanser hastalığının tetikleyicisidir. Bunun önüne geçmekse tamamen sizin elinizde. Çatı izolasyonu çalışmaları içerisinde radyasyonu önleyen radyasyon koruyucu uygulamalar geliştirilmiştir.

Sıcak katmanlı çatılarda aşırı ısının da etkisiyle ortaya çıkan bu izolasyon ihtiyacı beyaz renkteki çakıllar yardımıyla radyasyonun olumsuz etkilerine karşı korunmak amacıyla Mecidiyeköy çatı yapım ustası tarafından gerçekleştirilir.

Çatı izolasyonu konusunda bütün bu farklı yalıtım çalışmaları öncesinde çatıda ücretsiz fizibilite çalışması yürütülerek çatı keşif çalışması rapor edilir. Çatının hangi yalıtım türlerine ihtiyaç duyduğu fizibilite çalışmasıyla saptandıktan sonra gereken bütün teknik bilgiler paylaşılarak ivedilikle yalıtım süreci başlatılır. Yılların verdiği deneyimle çatı katının ses, ısı, ışık ve radyasyondan korunması amacıyla her türlü tedbirler alınarak sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Bütün bu koruyucu uygulamalar sayesinde özellikle aşırı yağışlı şehirlerle metropol şehirlerdeki her türlü sorunların giderilmesi bakımından gereken alt yapı çalışmasıyla çatı yalıtımı gerçekleştirilir. Bu sayede evinize çatıdan damlayan su sızıntıları, aşırı derecede sokak gürültüleri problemlerini unutmuş olacaksınız. yeniköy çatı ustası için bizi arayabilirsiniz

Şişli Mecidiyeköy Çatı Ustası Piyasada en uygun ve ideal fiyat arayışına artık son verebilirsiniz. Ustalarımız tarafından itina ile tüm tadilat işleriniz yapılmaktadır. Çatı tamiri, çatı onarımı, çatı izolasyonu gibi birçok alanda hizmetlerimiz bulunmaktadır. Profesyonel personelleri ile tadilatlarınızı en iyi şekilde yerine getirmekteyiz. Kullanmış olduğumuz ürünler piyasadaki en sağlam ve kaliteli ürünlerdir. Böylece işlerimiz kaliteli ve kusursuz bir şekilde ilerlemektedir. Keşif sonrası yapılacak olan ölçümler neticesinde ise sizlere en uygun fiyatlandırmayı yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Mecidiyeköy Çatı Ustası iyi bir çatı ustası arıyorsanız lütfen bizi arayınız.

Birçok çatı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerde ustalaşmış personellerimiz ve ustalarımız ile çatılarda yapılacak olan tüm işlemler (aktarma, izolasyon yenileme, tamir, yapım, kaplama gibi) sorunsuz bir şekilde istediğiniz niteliklerde yapılacaktır.

Mecidiyeköy Çatı Ustası Aynı zamanda Mecidiyeköy Boyacı Boya Badana Ekibi İle siz değerli müşterilermizin Hizmetindedir